W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki.
Zobacz politykę cookies.    Zamknij

1

Złóż dokumenty


Kandydatka do policji siedząca przy biurku z usmiechniętym policjantem pomagającym jej wypełnić wymagane dokumenty.

Musisz wypełnić wszystkie wymagane dokumenty i dostarczyć je do Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku

zobacz na mapie »

lub do jednej z komend miejskich/powiatowych z terenu naszego województwa.

Dokumenty możesz wypełnić też na miejscu, pracownicy zespołu doboru chętnie pomogą, jeżeli będziesz mieć jakiekolwiek wątpliwości. Ponadto możesz je złożyć elektronicznie za pośrednictwem platformy ePUAP.

Jeżeli ubiegasz się o przyjęcie na studia nauka o Policji, oprócz wymaganych dokumentów złóż także oświadczenie woli dotyczące przystąpienia do rekrutacji na studia – jest to niezbędne w przypadku chęci studiowania w Akademii Policji w Szczytnie na 4-letnich studiach oficerskich I stopnia.

Wypełnione dokumenty można również przesłać na adres:
Wydział Doboru i Szkolenia
Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku
ul. Harfowa 60, 80-298 Gdańsk



Zabierz ze sobą lub wyślij komplet dokumentów. Niezbędne dokumenty »

2

Przygotuj się


Kandydat pokonujący tor przeszkód podczas testu sprawnościowego przeskujący bokiem nad skrzynią.

Po złożeniu dokumentów pracownik zespołu doboru wskaże dogodny dla Ciebie termin do przeprowadzenia badania psychologicznego, od którego rozpoczniesz proces rekrutacji. W następnej kolejności czeka Cię test wiedzy, test sprawności fizycznej, rozmowa kwalifikacyjna i komisja lekarska. Pamiętaj, że tydzień przed egzaminem możesz wziąć udział w próbnym teście sprawności fizycznej, instruktorzy odtworzą dla Ciebie test sprawności fizycznej - żebyś wiedział jak się do niego przygotować.

3

Ślubowanie


Kandydaci do policji składają ślubowanie. Stoją na baczność w mundurach z uniesioną reką z wyprostowanymi palcami serdecznym i wskazującym i wymawiający rotę przysięgi.

„Ja, obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta, ślubuję: służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej porządek prawny, strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia...”

Ślubowanie to ogromny zaszczyt, stajesz w gronie najlepszych, którzy tak jak Ty przeszli ciężki proces rekrutacji. Możesz, nawet musisz być z siebie dumny, my jesteśmy. Będziesz ślubować na sztandar Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku w obecności swoich najbliższych, Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku, kadry kierowniczej garnizonu pomorskiego. Słowa przysięgi, które składasz zostaną Ci na zawsze w pamięci.

4

Szkoła Policji


Policjant podczas kursu podstawowego na strzelnicy policyjnej w szkole policji. Strzela do tarczy z pistoletu w pozycji wyprostowanej z nałożonymi słuchawkami ochronnymi na uszy.

Szkolenie zawodowe podstawowe
Zaczynamy od szkolenia. Trafisz do jednej z 6 szkół Policji w kraju. Tam zdobędziesz wiedzę i umiejętności niezbędne w codziennej służbie. Czas szkolenia to około 6 miesięcy, będziesz uczestniczył w wykładach, ćwiczeniach, szkoleniach i służbach z policjantami. Na koniec czeka Cię egzamin i wracasz do nas. Czekamy na Ciebie – powodzenia!

Studia nauka o Policji
Jeżeli udało Ci się pozytywnie przejść przez dobór do służby w Policji oraz pozytywnie zaliczyłeś/aś proces rekrutacji na 4-letnie studia oficerskie I stopnia na kierunku nauka o Policji w Akademii Policji w Szczytnie, Twój kurs podstawowy zrealizowany będzie podczas pierwszego roku edukacji – szczegółowe informacje na temat oferty studiów znajdziesz w informatorze, które znajdziesz w zakładce Materiały do pobrania »

Adaptacja Zawodowa

5

Czasowe pełnienie służby w OPP


Policjanci Oddziałów Prewencji Policji w umundurowaniu ochronnym wyrózniającym sie białymi chełmami ochronnymiz przyłbicą oraz pancerzem ochronnym na nogi ręce i tułów podczas zabezpieczenia meczu piłkarskiego.

Na około 3 miesiące kierowany jesteś do jednego z oddziałów prewencji Policji, gdzie będziesz pełnił służbę z doświadczonymi funkcjonariuszami. Będziesz doskonalił swoją wiedzę i umiejętności wypracowane na kursie podstawowym. Twoja służba będzie polegała na patrolowaniu ulic, zabezpieczaniu imprez masowych, działaniach związanych z ruchem drogowym czy też działaniach alarmowych jak na przykład poszukiwanie osób zaginionych. W oddziale prewencji Policji musisz odbyć 63 służby w systemie 8-godzinnej pracy.

6

Jednostka docelowa


Radiowóz policyjny zaparkowany przed nowowybudowanym komisariatem policji. Do budynku wchodzi dwóch funkcjonariuszy. Widać nowe logo Policji, gwiazdę policyjną zkładającą się z wąskich kresek w kolorze białym.

Kawał ciężkiej pracy za Tobą. Zakończyłeś kurs podstawowy, jesteś już po adaptacji zawodowej w Oddziale Prewencji Policji w Gdańsku, teraz trafisz do jednostki docelowej i będziesz wspierał swoich kolegów w codziennej służbie, tam też zdobędziesz pierwsze awanse i wyróżnienia. Do zobaczenia w terenie i do roboty posterunkowy ;)