W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki.
Zobacz politykę cookies.    Zamknij

Dobór do służby - Pomorska Policja - podstrona - Rekrutacja - dział krok po krok.

1

Złóż dokumenty


Odznaki policyjne.

Musisz wypełnić wszystkie wymagane dokumenty i dostarczyć je do Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku lub do jednej z komend miejskich/powiatowych z terenu naszego województwa.

Dokumenty możesz wypełnić też na miejscu, pracownicy zespołu doboru chętnie pomogą, jeżeli będziesz mieć jakiekolwiek wątpliwości.

Wypełnione dokument można również przesłać na adres:
Zespół ds. Doboru
Wydział Kadr i Szkolenia
Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku
ul. Okopowa 15 80-819 Gdańsk.

Zabierz ze sobą lub wyślij komplet dokumentów. Niezbędne dokumenty »

Pobierz interaktywny formularz dla kandydata do służby w Policji »

2

Przygotuj się


Policjanci pokonują tor przeszkód.

Po złożeniu dokumentów pracownik zespołu doboru wskaże dogodny dla Ciebie termin do przeprowadzenia testu sprawności fizycznej i testu wiedzy ogólnej. (najczęściej przeprowadzane są w przypadku naszego województwa w Szkole Policji w Słupsku). Pamiętaj, że co wtorek możesz uczestniczyć w zajęciach na hali gimnastycznej KWP w Gdańsku, gdzie instruktorzy odtworzą dla Ciebie test sprawności fizycznej-żebyś wiedział jak się do niego przygotować. O kolejnych etapach postępowania będziemy Cię informować na bieżąco.

3

Ślubowanie


Policjanci składają ślubowanie.

„Ja, obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta, ślubuję: służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej porządek prawny, strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia...”

Ślubowanie to ogromny zaszczyt, stajesz w gronie najlepszych, którzy tak jak Ty przeszli ciężki proces rekrutacji. Możesz, nawet musisz być z siebie dumny, my jesteśmy. Będziesz ślubować na sztandar Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku w obecności swoich najbliższych, Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku, kadry kierowniczej garnizonu pomorskiego. Słowa przysięgi, które składasz zostaną Ci na zawsze w pamięci.

4

Szkoła Policji


Policjantka na tle stadionu.

Zaczynamy od szkolenia. Trafisz do jednej z 6 szkół Policji w kraju. Tam zdobędziesz wiedzę i umiejętności niezbędne w codziennej służbie. Czas szkolenia to około 6 miesięcy, będziesz uczestniczył w wykładach, ćwiczeniach, szkoleniach i służbach z policjantami. Na koniec czeka Cię egzamin i wracasz do nas. Czekamy na Ciebie – powodzenia!

5

Adaptacja zawodowa


Policjanci w umundurowaniu ochronnym.

Na około 3 miesiące kierowany jesteś do Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku, gdzie będziesz pełnił służbę z doświadczonymi funkcjonariuszami. Będziesz doskonalił swoją wiedzę i umiejętności wypracowane na kursie podstawowym. Twoja służba będzie polegała na patrolowaniu ulic, zabezpieczaniu imprez masowych, działaniach związanych z ruchem drogowym czy też działaniach alarmowych jak na przykład poszukiwanie osób zaginionych. W Oddziale Prewencji Policji w Gdańsku musisz odbyć 63 służby w systemie 8-godzinnej pracy.

6

Jednostka docelowa


Komisariat policji.

Kawał ciężkiej pracy za Tobą. Zakończyłeś kurs podstawowy, jesteś już po adaptacji zawodowej w Oddziale Prewencji Policji w Gdańsku, teraz trafisz do jednostki docelowej i będziesz wspierał swoich kolegów w codziennej służbie, tam też zdobędziesz pierwsze awanse i wyróżnienia. Do zobaczenia w terenie i do roboty posterunkowy ;)