W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki.
Zobacz politykę cookies.    Zamknij

Dobór do służby - Pomorska Policja - podstrona - Kim jestesmy.

O Policji


Zatrzymanie.

Policja jest umundurowaną i uzbrojoną formacją służącą społeczeństwu i przeznaczoną do ochrony bezpieczeństwa ludzi oraz do utrzymywania bezpieczeństwa i porządku publicznego. W Policji służy ponad 100 tys. policjantów wspieranych przez prawie 25 tys. pracowników cywilnych.

Na czele Policji stoi komendant główny, któremu podlega komendant stołeczny i 16 komendantów wojewódzkich, nadzorujących komendantów miejskich i powiatowych, którzy odpowiadają za pracę policjantów w komisariatach.

Policjanci w trakcie służby mają prawo m.in. do legitymowania, zatrzymywania osób, przeszukiwania osób i pomieszczeń, dokonywania kontroli osobistej, stosowania środków przymusu bezpośredniego i broni palnej.

Policja cieszy się coraz większym zaufaniem społecznym a liczba osób, które czują się bezpiecznie rośnie z roku na rok.

Co możesz robić


Policjanci na motorach.

Jeżeli jesteś młodym człowiekiem, z pasjami, który chce pomagać ludziom i stać na straży ich bezpieczeństwa Policja jest idealnym wyborem zawodowym dla Ciebie. Każdy z nas jest inny, każdy jest niezbędnym ogniwem dbającym o bezpieczeństwo.

Możesz pracować w pionie prewencyjnym, kryminalnym czy też logistycznym. Służbę pełnić na lądzie, na wodzie i w powietrzu. To jak się potoczy Twoja kariera zawodowa, zależy od Twoich predyspozycji, umiejętności, doświadczenia oraz od odrobiny szczęścia, jak w każdej dziedzinie życia.

Stopnie policyjne

Korpus Generałów Policji

Generalny Inspektor

Nadinspektor

Korpus Oficerów Starszych Policji

Inspektor

Mł. Inspektor

Podinspektor

Korpus Oficerów Młodszych Policji

Nadkomisarz

Komisarz

Podkomisarz

Korpus Aspirantów Policji

Aspiran Sztabowy

Starszy Aspirant

Aspirant

Mł. Aspirant

Korpus Podoficerów Policji

Sierżant Sztabowy

Starszy Sierżant

Sierżant

Korpus Szeregowych Policji

Starszy Posterunkowy

Posterunkowy